• -
  • Akce
  • -
  • Těšíme se na Velikonoce!

Těšíme se na Velikonoce!

29.03.2021

Milé děti, Velikonoce se blíží. Pojďme si spolu přiblížit velikonoční tradice. 

 

Velikonoce jsou pro většinu lidí předzvěstí jara, i když samozřejmě vědí, že jde o nejdůležitější křesťanský svátek. Pojďme si připomenout pašijový týden den po dni a zvyky s nimi spojené. Všechno začíná Modrým pondělím. Nebo Žlutým? Velikonoční neděli slavíme vždy první víkend po prvním jarním úplňku, který následuje po rovnodennosti. Už týden předtím ale začíná období, které se označuje jako pašijový týden. Během něho si křesťané připomínají poslední dny Ježíše Krista – zradu, ukřižování a vzkříšení. Ruku v ruce s křesťanskou symbolikou jdou i pohanské zvyky. V pondělí a v úterý se uklízelo Zatímco pro křesťany je prvním důležitým dnem Škaredá středa, která letos připadá na 8. dubna, pohanské zvyky se vztahují i k Modrému či Žlutému pondělí, které představovalo začátek jarního úklidu v domácnostech. Na Šedivé úterý se uklízelo a vymetaly se pavučiny z koutů.

K Velikonocům určitě patří velikonoční beránek- kterého si můžete s rodiči upéct třeba dle tohoto receptu https://www.vareni.cz/recepty/hrnickovy-beranek-moji-maminky/

nebo si ho můžete alespoň vytvořit z papíru s pomocí bublinkové folie viz obrázek v příloze a zde je návod:  https://cz.pinterest.com/pin/161637074100830336/

Jaké by to byly Velikonoce bez koledy? Jednu takovou se můžete naučit. (Koleda ve fotogalerii)

Pohádka o Kouhoutkovi a slepičce.  Víte proč kohoutkovi zaskočilo zrníčko?  (Pohádka ve fotogalerii)

Vzkoušejte netradiční barvení vajíček a ozdobte si jimi vaši travičku, která vám již určitě pěkně vyrostla. Inspiraci naleznete ve fotogalerii. 

Protáhněte si tělíčko s říkankami. 

V příloze také naleznete spoustu omalovánek a pracovních listů.  Dokreslete beránkovi kudrdlinky, Sluníčku paprsky a naučte zajíčka skákat.

Podívejte se jak barví vajíčka Bambuláček. https://youtu.be/Wgt25nkgt8o

Velikonoční příběh s Jogínky. https://youtu.be/BrYlO8eRSBk

 

Přejeme vám i rodičům pěkné Vikonoce a těšíme se na vás :)

 

 

 

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: ms@stefcova.cz
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 247
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.