• -
  • Úvodní strana MŠ

Mateřská škola Štefcova

Tento web je místem k setkávání a předávání informací všem rodičům a přátelům dětí navštěvujícím Mateřskou školu při Základní škole Štefcova v Hradci Králové.

MOTTO:
"Když žijí děti obklopeny láskou, naučí se milovat svět kolem sebe!"

Provoz naší mateřské školy byl zahájen v roce 1963. Od roku 2004 jsme součástí Základní školy Štefcova a náš název je Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Štefcova 1092. Najdete nás v klidné sídlištní oblasti Malšovice.V současné době máme 2 pracoviště - MŠ Mrštíkova a MŠ Štefcova - s kapacitou 158 dětí v 6 třídách. V MŠ Mrštíkova je třída Sluníčko a Obláček, které navštěvují nejmladší děti. V MŠ Štefcova najdete třídy Červánek, Studánka, Hvězdička a Větrník, kam chodí děti 4-6,5leté.
Obě budovy jsou obklopeny zahradou s průlezkami, houpačkami, pískovišti, skluzavkou, dřevěným vláčkem a autíčky, dřevěnými domečky, pružinovými houpadly, výukovou rotundou, ekologickou stezkou, výukovými interaktivními tabulemi, záhonky s květinami, bylinkami a zeleninou, okrasnými a ovocnými stromy a keři.
Ke každé třídě přísluší herna, která slouží také jako ložnice a tělocvična. Třídy a herny jsou uzpůsobeny do tematických herních koutků. Děti mají možnost výběru ze široké nabídky didaktických pomůcek, hudebních nástrojů, hraček a stavebnic.
Usilujeme o všestranný rozvoj dětí s rozšířenou tělesnou, hudební, výtvarnou a enviromentální výchovu. Z nadstandardních aktivit nabízíme keramiku, ekologii a pěstitelství, výtvarné tvoření, pohybové a taneční aktivity, návštěvy solné jeskyně, pro předškoláky lerngymnastiku, angličtinu hrou, hru na flétnu, pěvecký sbor Kosáček, ekologii a pěstitelství, plavání a atletiku. Důraz je kladen na logopedickou prevenci formou skupinové i individuální péče pod vedením asistentek logopeda z řad učitelek MŠ. Děti od 4 let mají možnost se zúčastnit kurzu bruslení a pětidenního lyžařského kurzu. Pořádáme sportovní soutěže pro hradecké mateřské školy: Plavecké štafety, Atletické hrátky a Čertovské hrátky. Účastníme se soutěží výtvarných, hudebních a sportovních soutěží. S dětmi se zapojujeme do e-Twinningových mezinárodních projektů.

Naše motto děti inspiruje k tomu, aby lásku a krásu okolo sebe vnímaly všemi smysly, a na základě toho se naučily rozlišovat dobro a zlo.

Jak to u nás vypadá a co děláme uvidíte ZDE.

Aktuality

Úřední deska

Fotogalerie

Měsíc školních zahrad
Měsíc školních zahrad
60 let MŠ Štefcova
60 let MŠ Štefcova
Mateřská škola - prezentace budov a tříd
Mateřská škola - prezentace budov a tříd

KONTAKT

e-mail: ms@stefcova.cz
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 40
Celkem: 32502
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.