• -
  • Úvodní strana MŠ

Mateřská škola Štefcova

Tento web je místem k setkávání a předávání informací všem rodičům a přátelům dětí navštěvujícím Mateřskou školu při Základní škole Štefcova v Hradci Králové.

MOTTO:
"Když žijí děti obklopeny láskou, naučí se milovat svět kolem sebe!"

Provoz naší mateřské školy byl zahájen v roce 1963. Od roku 2004 jsme součástí Základní školy Štefcova a náš název je Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Štefcova 1092. Najdete nás v klidné sídlištní oblasti Malšovice.V současné době máme 2 pracoviště - MŠ Mrštíkova a MŠ Štefcova - s kapacitou 158 dětí v 6 třídách. V MŠ Mrštíkova je třída Sluníčko a Obláček, které navštěvují nejmladší děti. V MŠ Štefcova najdete třídy Červánek, Studánka, Hvězdička a Větrník, kam chodí děti 4-6,5leté.
Obě budovy jsou obklopeny zahradou s průlezkami, houpačkami, pískovišti, skluzavkou, dřevěným vláčkem a autíčky, dřevěnými domečky, pružinovými houpadly, výukovou rotundou, ekologickou stezkou, výukovými interaktivními tabulemi, záhonky s květinami, bylinkami a zeleninou, okrasnými a ovocnými stromy a keři.
Ke každé třídě přísluší herna, která slouží také jako ložnice a tělocvična. Třídy a herny jsou uzpůsobeny do tematických herních koutků. Děti mají možnost výběru ze široké nabídky didaktických pomůcek, hudebních nástrojů, hraček a stavebnic.
Usilujeme o všestranný rozvoj dětí s rozšířenou tělesnou, hudební, výtvarnou a enviromentální výchovu. Z nadstandardních aktivit nabízíme keramiku, ekologii a pěstitelství, výtvarné tvoření, pohybové a taneční aktivity, návštěvy solné jeskyně, pro předškoláky lerngymnastiku, angličtinu hrou, hru na flétnu, pěvecký sbor Kosáček, ekologii a pěstitelství, plavání a atletiku. Důraz je kladen na logopedickou prevenci formou skupinové i individuální péče pod vedením asistentek logopeda z řad učitelek MŠ. Děti od 4 let mají možnost se zúčastnit kurzu bruslení a pětidenního lyžařského kurzu. Pořádáme sportovní soutěže pro hradecké mateřské školy: Plavecké štafety, Atletické hrátky a Čertovské hrátky. Účastníme se soutěží výtvarných, hudebních a sportovních soutěží. S dětmi se zapojujeme do e-Twinningových mezinárodních projektů.

Naše motto děti inspiruje k tomu, aby lásku a krásu okolo sebe vnímaly všemi smysly, a na základě toho se naučily rozlišovat dobro a zlo.

Jak to u nás vypadá a co děláme uvidíte ZDE.

Aktuality

Úřední deska

Není nalezená žádná akce.

Fotogalerie

Oslava svatého Martina
Oslava svatého Martina
Strašidelná zahrada 2023
Strašidelná zahrada 2023
60 let MŠ Štefcova
60 let MŠ Štefcova
Mateřská škola - prezentace budov a tříd
Mateřská škola - prezentace budov a tříd

KONTAKT

e-mail: ms@stefcova.cz
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 104
Celkem: 98905
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.