• -
  • Logopedická prevence

Podpora logopedické prevence

Název rozvojového programu MŠMT ČR: Rozvojový program Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání 

Název projektu: Rozšíření logopedické péče v MŠ Štefcova a posílení vědomí rodičů o nutnosti logopedické péče

Cíl projektu: Cílem projektu bylo rozšířit v naší mateřské škole logopedickou péči pod vedením kvalifikovaných pedagogů tak, aby se snížil počet dětí s logopedickými vadami v pozdním předškolním a mladším školním věku. K naplnění cíle bylo třeba zvýšit kvalifikaci pedagogů formou kurzu asistenta logopeda a seminářů z oblasti grafomotoriky a jazykové výchovy, doplnit pomůcky, metodický materiál a literaturu doporučené pro tuto činnost, získat rodiče pro spolupráci a propagovat projekt na webových stránkách školy.

I. etapa:

MŠ Štefcova se ve školním roce 2013/2014 zařadila mezi úspěšné žadatele o dotace  v rozvojovém programu MŠMT. Projekt byl realizován v průběhu roku 2014.

II. etapa:

V dalších letech podpora logopedické péče v naší mateřské škole úspěšně pokračuje. Přibývá počet učitelů s aprobací logopedický asistent. Logopedická péče probíhá skupinově a u předškoláků i individuálně. Za tímto účelem byly v mateřské škole vybudovány i dva logopedické koutky vybavené moderními pomůckami a literaturou. 

KONTAKT

e-mail: ms@stefcova.cz
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 1315
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.