• -
  • Ekologická zahrada

Projekt Ekologické výchovy

Název projektu: Projekt Ekologické výchovy v ZŠ a MŠ Štefcova Hradec Králové

Cíl projektu: Cílem projektu je přeměna části zahrady na „přírodní učebnu“, která je nedílnou součástí zahrady mateřské školy využívanou nejen dětmi z mateřské školy, ale také dětmi ze základní školy a ve spolupráci s rodinou i širší veřejností.

I. etapa:

MŠ Štefcova se ve školním roce(2013/2014 zařadila mezi úspěšné žadatele o dotace  Magistrátu HK. Projekt byl realizován v průběhu roku 2014.
 

Jednotlivé smyslové složky zahrady:

* Zahrada zraku / zahrada barev: barvy přírody a rostlin, jejich proměnlivost, motýli, květy se nachází na celé ploše zahrady.

* Hmatová zahrada: různé přírodní materiály: kámen, štěrk, oblázky, písek, kůra, štěpka, přírodniny, listy rostlin podporují vnímavost dětí.

* Zahrada čichu: bylinky, trvalky, ovoce, kvetoucí keře, vůně přírodnin (dřevo, kůra atp.).

* Zahrada chuti: jedlá zahrada: bylinky, drobné ovoce, domácí dřeviny, celá zahrada by měla být jedlá.

 

II. etapa

V rámci druhé etapy byla ve školním roce 2015/2016 vybudována výuková rotunda na zahradě MŠ Štefcova. Průběžně je doplňována výukovým materiálem. Slouží k ekologické výchově, ale i k dalším akcím mateřské školy.je volně přístupná i pro rodiče.

 

III. etapa

V rámci třetí etapy byly ve školním roce 2018/2019 umístěny na zahradu MŠ Štefcova interaktivní panely. Jsou využívány k ekologické výchově v rámci vzdělávacích činností v MŠ. Jsou i volně přístupné ke společným aktivitám rodičů s dětmi i pro žáky školní družiny.

1. interaktivní panel motanice  - téma potravinový řetězec 

2. interaktivní panel pexeso  - téma lesní zvířátka 

3. interaktivní panel motanice - téma houby jedlé a jedovaté 

4. hmyzí hotel

KONTAKT

e-mail: ms@stefcova.cz
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 1436
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.