• -
  • Akce
  • -
  • 6.4. - 9.4. Doprava - jedeme, plujeme, létáme.

6.4. - 9.4. Doprava - jedeme, plujeme, létáme.

06.04.2021

Milé děti, Velikonoce  jsou již za námi.
Věříme, že jste si je alespoň trošku užily a vykoledovaly nějaké pěkné vajíčko. 

Tento týden bychom se ve školce věnovali dopravě. Jestlipak děti víte, co je to semafor a jaké barvy má? Vzpomeňte si, co jsme si ve školce říkali... jaká pravidla musíme dodržovat při vycházce? Představte si cestu, kterou chodíte, nebo jezdíte s rodiči do školky... jaké dopravní prostředky cestou můžete vidět?  Co jsou to dopravní prostředky a jaké znáte? Víte, že některé můžeme potkat na slinici, některé ve vzduchu nebo na vodě?  Víte, které to jsou? 

Podívejte se na video o dopravních prostředcích a naučte se jednu říkanku, která se vám líbí nejvíce https://youtu.be/Drbv9hvWtNk

Cestujete děti, někdy vlakem?  Víte, že dříve jezdily parní lokomotivy a topilo se v nich uhlím?  To se jim pak kouřilo z komína.  Dnes už takové jen tak nepotkáme. V galerii naleznete mašinku - dokreslete jak se jí pěkně kouří z komínka.

Podle obrázku pojmenujte dopravní prostředky a řekněte zda jezdí, létají, nebo plují.

S rodiči si pak můžete vytvořit jednoduché lodičky dle obrázku, které můžete posílat po vodě - foukáním je přepravte na druhý břeh. 

Hádejte ...o jaký dopravní prosředek se jedná- (Hádanky ve fotogalerii)

Písnička mašinka  https://youtu.be/cWsVwgrC1bs

 

 

KONTAKT

e-mail: ms@stefcova.cz
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 65
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.